Menu

o mnie

Jestem psychologiem, trenerem, konsultantem, doradcą, coachem i mentorem.

Psychologie wyssałam z mlekiem mojej mamy w sensie dosłownym – to Ona zaraziła mnie poznawaniem psyche człowieka i mechanizmów naszego funkcjonowania. Poszłam w Jej ślady stosując wiedzę psychologiczną w biznesie.

Przez 21 lat pracowałam w korporacji General Motors, głównie w działach HR, w różnych lokalizacjach (Polska, Rosja, Uzbekistan).

Moim obszarem jest miękki HR – rekrutacja (Ceryfikowany Assessor DDI), Employee Relations (dzisiaj powiemy HRBP), rozwój pracowników (szkolenia, systemy ocen, mentoring i coaching, programy rozwojowe). Drogę HR przeszłam od samego początku w tworzonej fabryce Opla w Gliwicach, do stanowiska dyrektora HR na kraj w Uzbekistanie, a potem Dyrektora II Oddziału GMMP W Tychach zakładając Centrum Usług HR dla Europy.

Miałam swoją przygodę z produkcją – przez rok byłam kierownikiem na wydziale karoserii. Ta historia dała mi niesamowite doświadczenie pracy w zupełnie dla mnie nowym otoczeniu, zarzadzania samymi facetami i zdobycia tak nowych umiejętności jak zgrzewanie karoserii czy nabijanie numeru VIN😉

Przez kilka lat koordynowałam system produkcji LEAN w zakładzie (GM-GMS) oraz byłam audytorem elementu tego systemu (oczywiście HRowewgo) w Europie.

Ostatnie kilka lat pracy w GM to doświadczenia w obszarze usług. Stworzenie centrum usług wspólnych (SSC) według filozofii Lean, a następnie kreowanie strategii ciągłego doskonalenia dla 4 centrów usług na świecie, dało dobre doświadczenie i zrozumienie, czym jest Lean w obszarach nieprodukcyjnych.

W 2018 roku rozpoczęłam nowy etap zawodowy – stałam się konsultantem zewnętrznym. W Lean Enterprise Institute prowadziłam projekty Lean, w dużej mierze skupiające się na esencji zarządzania z szacunkiem, czyli budowania odpowiednich postaw i kompetencji miękkich.

moja misja

Moja idee fix to dobre zarządzanie, partnerskie i oparte na szacunku. Poznałam takie dobre zarządzanie w swojej pracy i wiem jaka daje ogromną wartość ludziom i organizacji. Wiem, że można taki poziom osiągnąć i w tym pomagam  innym.

Mając dużą wiedzę z obszaru zarządzania, HR i miękkich kompetencji, chcę się nią dzielić i wspierać inne firmy.

moje motto

wszystko jest możliwe, czasami tylko potrzebujemy więcej czasu i  większej kreatywności